niedziela, 12 kwietnia 2015

FIT AGU #3 | Pierwszy raz na siłowni

Jeśli zdecydowałaś się pójść na siłownię to gratulacje - połowa sukcesu osiągnięta! Już na ten moment jesteś lepsza od większości leniuszków sprzed telewizora. Decyzja o rozpoczęciu treningów przynosi za sobą wiele wątpliwości i pytań. Postaram się odpowiedzieć na najczęściej zadawane. Zapraszam!

http://cdn31.poradnikzdrowie.smcloud.net/t/photos/t/48903/silownia-dla-kobiet-idealne-miejsce-do-cwiczen_3311018.jpg

Czy siłownia jest dla kobiet?
Oczywiście, że tak! Gwarantuję, że nie będziecie wyglądały jak kulturystki, które umięśniony wygląd zawdzięczają sterydom. Kobiety nie "urosną" jak mężczyźni - kwestia między innymi testosteronu. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia siłowe ujędrnią ciało lepiej niż wszelkie fitnessy - dodatkowo lekko wyrysują mięśnie nie robiąc z nas potworków.

Którą siłownię wybrać?
Siłownia siłowni nie równa. Wybór zależy przede wszystkim od tego - czego oczekujesz. Wyposażenie, lokalizacja (bliżej domu, czy pracy), Najważniejsze jest wybrać miejsce, w którym będziesz czuć się najlepiej - wtedy chętniej będziesz ćwiczyć. Duży klub fitness, czy kameralna siłownia osiedlowa? Wybór należy do Ciebie!

Co ze sobą zabrać?
Absolutne minimum to strój sportowy, obuwie, ręcznik i woda. Ważne, by strój i buty były wygodne. Jeśli biegasz, warto mieć stanik sportowy, chociaż osobiście nie mam swojego - w każdym, który mierzę coś mi nie pasuje, jednak dobrze dobrany zwykły biustonosz powinien na początku wystarczyć. Jeśli chodzi o obuwie - nie każde buty nadają się na siłownię. Przykład - Reebok EasyTone, które są wyłącznie do chodzenia - na siłowni mogą być wręcz niebezpieczne. Poza podstawowym zestawem można zabrać gadżety - telefon ze słuchawkami, rękawiczki (jeśli mamy zamiar ćwiczyć ciężarami i boimy się odcisków). Jeśli po siłowni nie wracamy od razu do domu, lub dom jest po drugiej stronie miasta - warto zabrać kosmetyki pod prysznic.

http://www.sklep-presto.pl/pol_pl_Torba-sportowa-TPU003A-25-4F-39932_4.jpg

Jak ćwiczyć/na czym ćwiczyć?
Bez obaw. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, możesz poprosić trenera o pomoc. Na każdej siłowni powinien być człowiek za to odpowiedzialny. Przy pierwszej wizycie warto poprosić o oprowadzenie. Masz jakieś wątpliwości? Nie bój się pytać.
Pierwszy trening nie powinien być zbyt intensywny - by zakwasy dnia następnego nie zniechęciły nas do ponownego treningu. Na początku ciało i mięśnie nie są przyzwyczajone do wysiłku - nie przemęczaj się. Zwiększaj intensywność treningu z czasem. Nie zapomnij o rozgrzewce!
Warto pamiętać, że niektóre ćwiczenia wymagają asekuracji drugiej osoby, np. podnoszenie ciężarów na ławce płaskiej czy przysiady ze sztangą.

https://willpowerthru.files.wordpress.com
Jak często ćwiczyć?
Częstotliwość ćwiczeń dobieramy indywidualnie, polecam 3 razy w tygodniu, chociaż osobiście na siłownię chodzę 2 razy w tygodniu, a trzeci dzień aktywności fizycznej w tygodniu przeznaczam na bieganie.

Ile ćwiczyć?
Ile czasu powinien trwać trening? Na początek myślę, że godzina będzie dużym wysiłkiem, więc można od niej zacząć. Najlepszy trening trwa około 1,5 godziny.

Warto zapamiętać:
Na siłownie idziesz się zmęczyć, to normalne, że się spocisz, twarz będzie czerwona i nie będziesz wyglądać jak  milion dolarów. Makijaż zostaw na wieczór, zwiąż włosy. Nie ma nic gorszego niż wymalowane kobiety na siłowni, którym podczas treningu spływa cała tapeta.


Mam nadzieję, że rozwiałam kilka wątpliwości. Jeśli jeszcze coś was nurtuje, pytajcie ;)
i pamiętajcie:

http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201305/1369330133_f79h2q_600.jpg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...